20.07.2024 | 6:29

Днес в Добрич се провежда Вторият етап на VII-я Областен конкурс рецитал „За да я има България“

Снимки: Ангел Радилов

В Огледална зала “Нели Божкова” в Добрич днес се провежда Вторият етап на VII-я Областен конкурс рецитал „За да я има България“.
На 20 февруари жури извърши оценяване на получените в периода 25 януари-15 февруари 545 видеа с деца, заявили участие в кокурса. Решенията са взети след изслушване на всички видеа на участниците от съответните възрастови групи и съобразно критериите за оценка, заложени в регламента на конкурса. Конкурсът се организира от Община Добрич.
Днес журито изслушва одобрените кандидати на живо в зала „Нели Божкова“.
Журито днес е в състав: ТАТЯНА ХРИСТОВА, актриса в ДТ „Йордан Йовков“, ПЕТРАНКА БОЖКОВА, журналист и поетеса и КРАСИМИР ДЕМИРОВ, актьор в ДТ „Йордан Йовков“.

Ето и имената на допуснати за участие във Втория етап на конкурска:

• I възрастова група – деца от III и IV група за задължителна предучилищна подготовка, както следва:

• ГАЛИНА ВАЛЕНТИНОВА

ДГ „Здравец“

с. Стожер община Добричка

• СТЕФАНИЯ ЕВСТАТИЕВА

ДГ №3 „Първи юни“

Тервел

• ПРЕСИЯНА ИВАНОВА

ДГ №3 „Първи юни“

Тервел

• БОГОМИЛ ИВАНОВ

ДГ №3 „Първи юни“

Тервел

• ВИКТОРИЯ МИХАЙЛОВА

ДГ №18 „Дора Габе“

Добрич

• МАКСИМ ДИМИТРОВ

ДГ №23 „Звездица“

Добрич

• МАРИЯ БАЛЧЕВА

ДГ №23 „Звездица“

Добрич

• АНЕТА АТАНАСОВА

ДГ №23 „Звездица“

Добрич

• РАЯ ГЕОРГИЕВА

ДГ №26 „Звънче“

Добрич

• ЕМА ЙОРДАНОВА

ДГ №26 „Звънче“

Добрич

• ВЕЛИЗАРА ИВАНОВА

ДГ №26 „Звънче“

Добрич

• ДАЯНА КАЗАКОВА

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• РУМЯНА РУСЕВА

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• ИВАЙЛО МИЛКОВ

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• ЛЕЯ ИЛИЕВА

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• НИКОЛ БОГАШЕВА

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ

ДГ №27 „Славейче“

Добрич

• ТЕОДОРА КОСТАДИНОВА

ДГ №32 „Зорница“

Добрич

• БАРЪШ НЕЖДАТ

ДГ №32 „Зорница“

Добрич

• БОЖИДАРА ВАСИЛЕВА

ДГ „Здравец“

Каварна

• ИЛЯЙДА ЕФРАИМ

Детска градина

с. Крушари

• АДА МУСТАФА

Детска градина

с. Крушари

• ДАНИЕЛ МАРКОВ

ДГ №25 „Весела“

Добрич

• КАЛОЯН АЛЕКСАНДРОВ

ДГ №25 „Весела“

Добрич

• БОРИСА ШОПОВА

ДГ №25 „Весела“

Добрич

• ВИКТОРИЯ АНГЕЛОВА

ДГ №17 „Първи юни“

Добрич

• ХРИСТЕЯ ВЕЛИКОВА

ДГ №17 „Първи юни“

Добрич

• КАЛОЯН БЕНОВ

ДГ №10 „Слънчице“

Добрич

• ЛОРА МАНОЛОВА

ДГ №10 „Слънчице“

Добрич

• ФЛОРА ЙОРДАНОВА

ДГ №10 „Слънчице“

Добрич

• КРАСИМИР ПАНАЙОТОВ

ДГ „Дора Габе“

Шабла

• АЛИЯ ИВАНОВА

ДГ „Дора Габе“

Шабла

• СТЕФАН КРИВОШЕД

ДГ №8 „Бодра смяна“

Добрич

• ВАЛЕРИА ЙОРДАНОВА

ДГ №8 „Бодра смяна“

Добрич

• СИЯНА ГЕОРГИЕВА

ДГ №8 „Бодра смяна“

Добрич

• ДАЯНА КУРТЕВА

ДГ №20 „Радост“

Добрич

• ИВАНА МИЛУШЕВА

ДГ №20 „Радост“

Добрич

• ПРЕСИЯНА ИВАНОВА

НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“

Литературен клуб

Тервел

• ВЕРА АСЕНОВА

ДГ №3 „Радост“

Каварна

• ДАРИНА ПЕТРОВА

ДГ №3 „Радост“

Каварна

• ЙОЗКАН АЛИ

ДГ „Детелина“

с. Жегларци община Тервел

Жури в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

МИХАИЛ ДОБРОМИРОВ

журналист в радио „Добруджа“

и членове:

НЕСРИН ЙЪЛМАЗ

гл. експерт „Образование, младежка, етническа и интеграционна политика“

в Община град Добрич

РОСЕН РАДЕВ

актьор в ДКТ „Дора Габе“

взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:

• II възрастова група – ученици от I – IV клас, както следва:

• ТЕОДОР ЛЮБЕНОВ

ОУ „Антим I“

Балчик

• ГЕРГАНА ТРЕНДАФИЛОВА

ОУ „Хан Аспарух“

Добрич

• ДАНИЕЛА ВАСИЛЕВА

ОУ „Христо Ботев“

с. Стожер община Добричка

• ВАЛЬО ЖЕЛЯЗКОВ

ОУ „Христо Ботев“

с. Стожер община Добричка

• АНДОН ПЕТРОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• ИВЕТ БЕНОВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• АЗРА КЕМАЛ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• МАТЕЙ ГЕОРГИЕВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• РАЯ МАРЕВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• ПРЕСИАНА ГАНЕВА

ОУ „Христо Ботев“

Добрич

• ЛОРА КОЛЕВА

ОУ „Христо Ботев“

Добрич

• ДАРИЯ ГЕОРГИЕВА

СУ „Димитър Талев“

Добрич

• АЛЕКСАНДРА ПЕТРОВА

СУ „Димитър Талев“

Добрич

• МАРИЕЛА КАРАКОЛЕВА

СУ „Любен Каравелов“

Добрич

• ПРЕСЛАВА ИВАНОВА

НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“

Литературен клуб

Тервел

• ДЕНИС ИВАНОВ

СУ „Асен Златаров“

Шабла

• АЛЕКСАНДЪР КОСТАДИНОВ

СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Добрич

• ВЕЛИЗАР ВЪРБАНОВ

СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Добрич

• КРИСТИНА МАРИЯ КАЧАРОВА

СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Добрич

• ПАВЕЛА ПАВЛОВА

СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Жури в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЕМА ГЕОРГИЕВА

актриса и почетен гражданин на Добрич

и членове:

ТАТЯНА ХРИСТОВА

актриса в ДТ „Йордан Йовков“

ПЕТРАНКА БОЖКОВА

журналист и поетеса

взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:

• III възрастова група – ученици от V- VII клас, както следва:

• АЛЕКСАНДРА ЧАНЕВА

СУ „Йордан Йовков“

Тервел

• СИМЕОН ИВАНОВ

ЧСУППЧЕМ „Леонардо да Винчи“

Добрич

• НИКОЛ ПЕТРОВА

ОУ „Христо Ботев“

Добрич

• МИА ПЕНЧЕВА

ОУ „Христо Ботев“

Добрич

• СИЯНА ГЕОРГИЕВА

ОУ „Христо Ботев“

Добрич

• ВИКТОРИЯ ИВАНОВА

СУ „Димитър Талев“

Добрич

• ДАНАЯ САМУИЛОВА

СУ „Димитър Талев“

Добрич

• ВИКТОРИЯ ВЪЛЕВА

СУ „Св. Климент Охридски“

Добрич

• ГЕОРГИ ГАЛЕВ

ОУ „Св. св. Кирил и Методий“

с. Дончево община Добричка

• ЕМИРХАН ИСМЕТ

ОУ „Христо Ботев“

с. Зърнево община Тервел

• ИПЕК АБИЛ

ОУ „Христо Ботев“

с. Зърнево община Тервел

• СЕВИЛ ЗЮЛКЕФИЛ

ОУ „Христо Ботев“

с. Зърнево община Тервел

• ВИКТОР СИМЕОНОВ

НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“

Литературен клуб

Тервел

• ГЮЛТЕН ИСМАИЛ

ОУ „Панайот Волов“

Добрич

• АЛЕВ АЛИ

СУ „Христо Смирненски“

с. Крушари община Крушари

• НЕСРИН РИФАТ

ОУ „Васил Левски“

с. Коритен

община Крушари

• БОГДАН РАДИЧКОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• СИМЕОН ТОДОРОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• РЕНЕТА ДЖЕНКОВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• АНДРЕА АТАНАСОВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• НИКОЛА МАРИНОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• КРИСТИЯН БОГДАНОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• ЙОАННА МАНОЛОВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• ЙОРДАН ПЕТРОВ

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

• ЙОАНА ДИМИТРОВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

Жури в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

МИХАИЛ ДОБРОМИРОВ

журналист в радио „Добруджа“

и членове:

НЕСРИН ЙЪЛМАЗ

гл. експерт „Образование, младежка, етническа и интеграционна политика“

в Община град Добрич

РОСЕН РАДЕВ

актьор в ДКТ „Дора Габе“

взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:

• IV възрастова група – ученици от VIII – XII клас , както следва:

• МЕЛИС МУСТАФА

СУ „Любен Каравелов“

Добрич

• ЕВГЕНИЯ ГЕОРГИЕВА

СУ „Любен Каравелов“

Добрич

• ДАВИД МИХАЙЛОВ

ЧПГТП „РАЙКО ЦОНЧЕВ“

Добрич

• ХРИСТО ТАШЕВ

ЧПГТП „РАЙКО ЦОНЧЕВ“

Добрич

• ГЛОРИЯ СИМЕОНОВА

НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“

Литературен клуб

Тервел

• ВИКТОРИЯ ЗЛАТЕВА

СУ „П.Р.Славейков“

Добрич

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Verified by MonsterInsights