23.06.2024 | 7:22

Кинофестивалът в Кан публикува списък с лауреатите за 2024 година

Победителите в 77-ия фестивал в Кан © Йоахим Турнебизе / FDC

След 11 дни на изключително издание, журито на 77-ия фестивал в Кан, председателствано от американската режисьорка, сценаристка и актриса Грета Гъруиг, заобиколено от турския сценарист и фотограф Ебру Джейлан, американската актриса Лили Гладстон, френската актриса Ева Грийн, ливанската режисьорка и сценаристка Надин Лабаки, както и испанският режисьор и сценарист Хуан Антонио Байона, италианският актьор Пиерфранческо Фавино, японският режисьор Корееда Хирокадзу и френският актьор и продуцент Омар Си, представи списъка на победителите сред 22-те филма, представени в конкурса тази година, съобщава сайтът на фестивала.

Игрални фиКинофестиваллми


Златна палма

АНОРА
ШОН БЕЙКЪР

Голяма награда

ВСИЧКО, КОЕТО СИ ПРЕДСТАВЯМЕ КАТО СВЕТЛИНА
Паял Кападия

Награда на журито

ЕМИЛИЯ ПЕРЕС
Жак ОДИАРД

Най-добър режисьор

Мигел Гомеш
за GRAND TOUR

Специална награда

Мохамед Расулоф
за „Семето на свещената смокиня

Най-добро изпълнение на актьор

Джеси Племънс
в „Видове доброта“ на режисьора Йоргос Лантимос

Най-добро изпълнение на актриса

Adriana PAZ
Zoe SALDAÑA
Karla Sofía GASCÓN
Selena GOMEZ
in EMILIA PÉREZ режисьор Jacques AUDIARD

Най-добър сценарий

Coralie FARGEAT
за ВЕЩЕСТВОТО

Късометражни филми


Златна палма

THE MAN WHO COULD NOT REMAIN SILENT
Nebojša SLIJEPČEVIĆ

Special Mention

BAD FOR A MOMENT
Daniel SOARES

Un Certain Regard

Un Certain Regard Prize

BLACK DOG
Guan Hu

Jury Prize

L’HISTOIRE DE SOULEYMANE
Boris Lojkine

Best Director ex-aequo

ROBERTO MINERVINI
The Damned

RUNGANO NYONI
On Becoming a Guinea Fowl

Best Actress

ANASUYA SENGUPTA
The Shameless

Best Actor

ABOU SANGARÉ
L’Histoire de Souleymane

Youth Award

HOLY COW
Louise Courvoisier
1st film

Special mention 

NORAH
Tawfik Alzaidi
1st film

Caméra d’or

Caméra d’or Prize

ARMAND
HALFDAN ULLMANN TØNDEL
Un Certain Regard

Special Mention

MONGREL

WEI LIANG CHIANG & YOU QIAO YIN
Quinzaine des Cinéastes

La Cinef

First Prize

SUNFLOWERS WERE THE FIRST ONES TO KNOW…
Chidananda S Naik
FTII, Pune, India

Joint Second Prize

OUT THE WINDOW THROUGH THE WALL
Asya Segalovich
Columbia University, United States

THE CHAOS SHE LEFT BEHIND
Nikos Kolioukos
Aristotle University of Thessaloniki, Greece

Third Prize

BUNNYHOOD
Mansi Maheshwari
NFTS, United Kingdom

Superior Technical Commission

Наградата CST ЗА НАЙ-ДОБЪР ХУДОЖНИК-ТЕХНИК се присъжда на Дария Д’Антонио, директор на фотографията във филма на Паоло Сорентино „Партеноп

Наградата CST за 2024 г. за най-добър художник-техник се присъжда на Дария д’Антонио, директор на фотографията на филма на Паоло Сорентино „Партенопа“. Образите на Дария предлагат перфектната кинематография на Партенопе с изящество и красота.

Наградата на CST ЗА НАЙ-ДОБРА МЛАДА ЖЕНА ФИЛМОВ ТЕХНИК се присъжда на Евгения Александрова, оператор на „Балконетите“ на Ноеми Мерлант

Журито на наградата CST за най-добра млада жена филмов техник за 2024 г. с гордост присъжда тазгодишната награда на Евгения Александрова, оператор на филма на Ноеми Мерлант „Балконетите“ за качеството на наситените й цветове и увереното й управление на осветлението, което ни пренася от комедия в жанр.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Verified by MonsterInsights