06.06.2026 | 23:23

Последният концерт на „Бийтълс“ ще бъде пресъздаден в музей

7b

СНИМКА: BNR

Мястото, където „Бийтълс“ са изнесли последния си концерт през 1969 година, ще бъде превърнато в музей, съобщи BBC. Концертът е продължил само 42 минути и е бил спрян от полицията заради оплаквания на живеещите в съседство хора. Очаква се седеметажното здание да бъде отворено през 2027 година, а на откриването ще присъстват Пол Маккартни и Ринго Стар.

Музеят ще включва възстановка на студиото, където на 6 март 1970 година е записана песента „Let It Be“. Описано като „първата официална дестинация за феновете на Бийтълс в сърцето на Лондон“, мястото ще предлага артефакти, разказващи историята на групата. Там ще се продават сувенири, а за почитателите ще има видеостени, излъчващи различни нейни концерти.

Пред BBC сър Пол Маккартни каза, че „иска феновете да имат официална дестинация, свързана с Бийтълс в Лондон. Туристите идват в Англия и могат да отидат на „Abbey Road“, но не могат да влязат вътре. Образуват се задръствания пред сградата, а това дразни шофьорите. Идеята „Бийтълс“ да имат собствен музей е страхотна“.

Сър Пол обясни подробно и как ще функционира мястото:

„Ами, влизате на партера и там има сувенири. След това се изкачвате нагоре и виждате различни неща, които са се случили през годините, докато стигнете до върха. Излизате на покрива и се преструвате, че сте на последния концерт на Бийтълс.“

За барабаниста Ринго Стар това също е важен момент: „Имам толкова много спомени между тези стени, да не говорим за покрива. Екипът е изготвил наистина впечатляващ план и съм развълнуван хората да го видят, когато е напълно готово.“

Въпреки че сградата още не е напълно готова, почитателите могат да резервират своите билети за посещение отсега. BBC припомня, че съвсем скоро ще бъде готов и документалният филм за групата, озаглавен „Get Back“, на режисьора Питър Джаксън. Той ще съдържа непоказвани до този момент архивни кадри от историята на „Бийтълс“.

БНР

Verified by MonsterInsights