12.04.2024 | 21:36

582 ДЕЦА ОТ ОБЛАСТ ДОБРИЧ УЧАСТВАХА В ПЪРВИ ЕТАП НА ОСМОТО ИЗДАНИЕ НА ОБЛАСТЕН КОНКУРС РЕЦИТАЛ „ЗА ДА Я ИМА БЪЛГАРИЯ“

Огледална зала "Нели Божков", снимка: "Подиум"

 За втора  година конкурсът, организиран от Община град Добрич се реализира   в два етапа . Първият етап се проведе с любителски видеа на участниците  с изпълнение на избрани творби, свързани с историята, националните герои и красотата на отечеството. Компетентно жури  оцени рецитаторските умения и допуска за участие във втори етап 71 деца/ученици от четири възрастови групи. Всички допуснати участници е необходимо да се явят на 24.02.2024 г. в Огледална зала „Нели Божкова“ до 10.45 ч. Вторият етап на конкурса ще стартира в 11.00 ч.

С резултатите от класирането:

П Р О Т О К О Л

Днес, 15.02.2024 г. се извърши оценяване на получените до 09.02.2024 г. видеа за участие в VIII Областен конкурс рецитал „За да я има България“, организиран от Община град Добрич. За участие в конкурса са предоставени 582 видеа, заявки за участие и декларации за съгласие за обработка на лични данни. Решенията са взети след изслушване на всички видеа на участниците от съответните възрастови групи и съобразно критериите за оценка, заложени в регламента на конкурса.

Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЕМА ГЕОРГИЕВА
актриса и почетен гражданин на Добрич
и членове:
ТАТЯНА ХРИСТОВА
актриса в ДТ „Йордан Йовков“
МИЛА БОЯНОВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:
I възрастова група – деца от III и IV група за задължителна предучилищна подготовка, както следва:
ВАЛЕРИЯ ИВАНОВА
ДГ №2 „Знаме на мира“
Балчик
ВЕРА АСЕНОВА
ДГ „Радост“
Каварна
ВИКТОР ГЕОРГИЕВ
ДГ „Радост“
Каварна
СТАНИМИРА МИЛКОВА
ДГ „Радост“
Каварна
РАЯ ЛОЛОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич
ВАЛЕРИА ЙОРДАНОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич
ЯНА АТАНАСОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич

МАГДАЛЕНА ДИМИТРОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич
ДИМИТЪР КИНОВ
ДГ №10 „Слънчице“
Добрич
ДЕЯ ЙОРДАНОВА
ДГ №10 „Слънчице“
Добрич
СОФИЯ МИХАЙЛОВА
ДГ №10 „Слънчице“
Добрич
ВЛАДИМИР ТРЕНДАФИЛОВ
ДГ №12 „Щурче“
Добрич
СОФИЯ ЙОВЕВА
ДГ №12 „Щурче“
Добрич
ДЕЯ ГАНЕВА
ДГ №12 „Щурче“
Добрич
ЗОРНИЦА ПЕТРОВА
ДГ №12 „Щурче“
Добрич
ВИКТОРИЯ АНГЕЛОВА
ДГ №17 „Първи юни“
Добрич
ЛЮБОМИР БЛИЗНАКОВ
ДГ №18 „Дора Габе“
Добрич
КАЛОЯН СТЕФАНОВ
ДГ №20 „Радост“
Добрич
КРАСИМИР АТАНАСОВ
ДГ №20 „Радост“
Добрич
ЯНИСЛАВА АЛЕКСАНДРОВА
ДГ №23 „Звездица“
Добрич
МАКСИМ ДИМИТРОВ
ДГ №23 „Звездица“
Добрич
АНА МАРИЯ СТОЯНОВА
ДГ №25 „Весела“
Добрич
ЕМА ФИЛИПОВА
ДГ №26 „Звънче“
Добрич

ЗАРА ДИМОВА
ДГ №26 „Звънче“
Добрич
КАЛОЯН ПАВЛОВ
ДГ №27 „Славейче“
Добрич
МАТЕЯ ТРАЯНОВА
ДГ №27 „Славейче“
Добрич
ДАРИЯ ТОМОВА
ДГ №27 „Славейче“
Добрич
ВАЛЕНТИНА ЙОТОВА
ДГ „Дора Габе“
Шабла
ИВАЙЛА ЕВСТАТИЕВА
ДГ №3 „Първи юни“
Тервел
СТЕФАНИЯ ЕВСТАТИЕВА
ДГ №3 „Първи юни“
Тервел
ПРЕСИЯНА ИВАНОВА
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“
Литературен клуб
Тервел

Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
МИХАИЛ ДОБРОМИРОВ
журналист в радио „Добруджа“
и членове:
НЕСРИН ЙЪЛМАЗ
гл. експерт „Образование, младежка, етническа и интеграционна политика“
в Община град Добрич
РОСЕН РАДЕВ
актьор в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:
II възрастова група – ученици от I – IV клас, както следва:

НАДЕЖДА АНГЕЛОВА
ОУ „Стефан Караджа“
Добрич
СИМОНА ЖИВКОВА
ОУ „Стефан Караджа“
Добрич
ГЕРГАНА ДОНЕВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
ЛОРА КОЛЕВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
ПРЕСИАНА ГАНЕВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
СОФИЯ ЖЕЛЕВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
ГАБРИЕЛА КУРТЕВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
ДАРИЯ ГЕОРГИЕВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
ВЕЛИЗАРА ИВАНОВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
АЛЕКСАНДРА ПЕТРОВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
МЕЛИН РИЗОВА
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
ЖУЛИЯНА ЖЕЧЕВА
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
РАЯ ГЕОРГИЕВА
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
ДЕНИС ИВАНОВ
СУ „Асен Златаров“
Шабла
СЕРКАН НИХАТ
ОУ „Христо Ботев“
с. Зърнево, община Тервел
АЗРА КЕМАЛ
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич
ИВА ИВАНОВА
СУ „Йордан Йовков“
Тервел
ИВАНА РАДЕВА
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“
Литературен клуб
Тервел
ДАМЯН КРУМОВ
ОУ „Христо Смирненски“
Добрич
ГЕОРГИ ДОБРЕВ
ОУ „Христо Смирненски“
Добрич

Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЕМА ГЕОРГИЕВА
актриса и почетен гражданин на Добрич
и членове:
ТАТЯНА ХРИСТОВА
актриса в ДТ „Йордан Йовков“
МИЛА БОЯНОВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:

III възрастова група – ученици от V- VII клас, както следва:
Добрич

СИМЕОН ИВАНОВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“
Добрич
ПЛАМЕН ИВАНОВ
ЧОУ „Мария Монтесори“
Добрич
ВИКТОР СИМЕОНОВ
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“
Литературен клуб
Тервел
РАЯ ХРИСТОВА
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“
Литературен клуб
Тервел
ТЕОМАН ИЛЧЕВ
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г.“
Литературен клуб
Тервел
МИЛЕНА СТОЕВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
МИА ПЕНЧЕВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
РАЯ ДИМИТРОВА
ОУ „Христо Ботев“
Добрич
МАРИЕЛА КАРАКОЛЕВА
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
СИАНА ИВАНОВА
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
ЙОАНА ДИМИТРОВА
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич

Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
МИХАИЛ ДОБРОМИРОВ
журналист в радио „Добруджа“
и членове:
НЕСРИН ЙЪЛМАЗ
гл. експерт „Образование, младежка, етническа и интеграционна политика“
в Община град Добрич
РОСЕН РАДЕВ
актьор в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за допускане за участие във втори етап при участниците от:

IV възрастова група – ученици от VIII – XII клас , както следва:

ГЛОРИЯ СИМЕОНОВА
НЧ „Димитър Дончев – Доктора 1893 г“
Литературен клуб
Тервел
ЕЛИСА ФЕИМ
ПГТО „ Дочо Михайлов“
Тервел
ВИКТОРИЯ ИВАНОВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
МЕЛИС МУСТАФА
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
ДАВИД ВЕЛКОВ
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич
СОФИЯ БИЛИОВА
СУ „Св.св. Кирил и Методий“
Добрич
САМУИЛ ВАСИЛЕВ
ЧПГТП „Райко Цончев“
Добрич
ЙОАНА-МАРИЯ ЙОРДАНОВА
ЧПГТП „Райко Цончев“
Добрич
ЖИВКО ЗИДАРОВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“
Добрич
ЕМА ГЕОРГИЕВА:

ТАТЯНА ХРИСТОВА:

МИЛА БОЯНОВА:

МИХАИЛ ДОБРОМИРОВ:

НЕСРИН ЙЪЛМАЗ:

РОСЕН РАДЕВ:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Verified by MonsterInsights